Leden 2014

Výroba plotu

1. ledna 2014 v 17:21 Stavby a doplňky

Výroba oplocení

Při stavbě budov pomocí flexilepidla mi na stole vždy zůstávaly odstřižené zbytky sádrokartonářské pásky. Jejich rozměr se sám přímo nabízel jako základní materiál pro stavbu plotu a tak jsem vyzkoušel to nejjednodušší, co mne napadlo.
Ze skelné sádrokartonářské pásky odstřihneme délku budoucího plotu. Pásku doporučuji odstřihnout o cca 10cm delší pro její snazší manipulaci při barvení, kdy lze za neobarvené konce pásku lépe uchopit.

Takto ustřiženou pásku uchopíme na obou koncích za protilehlé rohy a přiměřeným tahem vytvoříme z původních čtvercových ok oka kosočtvercová. Toto není podmínkou, ale lépe to modeluje skutečný plot. Takto "přetaženou" pásku položíme lepící stranou na karton a natřeme akrylátem, či nastříkáme.


Plot po natření otočíme a na lepivou stranu pásky přilepíme předem připravené plotové sloupky. K lepšímu přilepení jsem použil vteřinové lepidlo. Plot pak z této strany rovněž natřeme či nastříkáme a pro úplné zaschnutí pověsíme kolíčkem na prádelní šňůru.


No a po zaschnutí můžeme instalovat na kolejiště. Nemám ještě odzkoušenou odolnost ve venkovním prostředí, ale dosavadní 3 zimní měsíce na něm zatím nezanechaly žádné škody.