Říjen 2014

Kolejiště rok 2014

3. října 2014 v 22:06 Téměř hotové kolejiště
Vítám Vás na těchto stránkách a rád bych Vás seznámil se změnami na svém malém zahradním kolejišti. Většina úprav se týkala hlavně instalace nových budov vytvořených přes loňskou zimu a jak se vše dopadlo se můžete podívat na níže uvedených fotografiích.

Začneme třeba na nádraží, kde byly původní lampy vyrobené z brček na nápoje nahrazeny lampami novými, jejichž postup výroby naleznete zde. Brčka totiž přepálí sluníčko a jejich plast po dvou sezonách popraskal. Taky přibyla budova nádraží a pár jiných drobností.
Na kolejiště byla nově umístěna i budova výtopny. Postup její výroby jsem popsal zde a její umístění v kolejišti vidíte na následujících fotkách:Sehnat auto imitující historii a odpovídající měřítku jsem nakonec taky vyřešil. A je kupodivu i české výroby...No a největší radost mám z mlýna. Jeho stavba mne fakt bavila a náš mrňous kolem něho v noci chodí s respektem. Modré světlo nočního osvětlení působí dost strašidelně a tak tam nezbytně musí bydlet i čarodějnice. Noční fotky tu bohužel nemám ale ve dne zase uvidíte paní mlynářovou s čerstvě napečenými koláčky...


No a jestli máte vyčištěný displej, tak v potoce uvidíte pstruhy a na kamenu vodníkaSmějící se

A, tak ne. Vodník mastí karty se závorářem ve strážním domku a pstruzi prý budou na másle...A pro oživení přírody je tu i ohrada s koníky. Už se ani neplaší, když kolem jede "pára"Kameny začaly obrůstat mechem a tak teď působí v krajině mnohem přirozeněji...No a takto vypadá celkový pohled na kolejiště v současné podobě:
A dokonce mašinky zvládnou bez větších problémů i zimní provoz...

A když pak přijde ještě noc, tak se svařáčkem v ruce se u toho taky dá vydržet...

Na video z letošního roku (2014) už jsem taky našel čas a tak zde je jeho poslední verze: